Caorle pláž

Autovýlet do Itálie

Itálie je pro české turisty velmi atraktivní. A to nejen z hlediska toho, co nabízí. Autem je možné se na sever dostat doslova za pár hodin. U moře můžete být už za 12 hodin. Tato země toho ale nabízí mnohem a mnohem víc. Úžasné jídlo a pití, relax, módní oblečení, kulturní památky i přírodu. Pozor si také dejte na správné cestovní pojištění. A to podle aktivit, které hodláte provozovat.

Cesta

Většina lidí vyráží na cestu kolem 7 hodiny večerní. Nejideálnější se ale však zdá vyjet kolem 1 hodiny ranní z Prahy. To je komfortnější především v létě. V noci budete cestovat v chladném počasí a bez kolon. Autem se nejčastěji cestuje na sever kvůli dostupnosti. Pojedete-li přes Rakousko, čekají vás zpoplatněné cesty. Přes Německý Mnichov je možné se jim vyhnout.

Na severu naleznete krásnou rekreaci u moře v městečku Rimini. Doporučujeme ale dohodnout ubytování dopředu. V těchto obdobných destinací vychází cenově kolem 2 500,- Kč na týden, což je velmi výhodné. Krásné jsou také regiony Veneto, Lombardia, Piemonte či Laguria. V této části Itálie se nachází Alpy, kde se v létě dá provozovat vysokohorská turistika.

Kategorií samo pro sebe je malebné Toskánsko, které je přímo ideální k celodenním výletům. Naleznete tu památky jako šikmá věž v Pise nebo krásné zahrady Vila Garzoni u obce Lucca. Určitě nezapomeňte na Benátky!

Řím

Řím je věčným městem pro milovníky historie. Kompletní seznam nejrůznějších památek, historických i kulturních, by byl skutečně dlouhý. Určitě ale musíte vidět místa jako Koloseum, Pantheon, Forum Romanum nebo Sixtinskou kapli ve Vatikánu. V Římě promyslete způsob dopravy. Nejvíce se zde pravděpodobně vyplatí metro, jež je orientačně velmi přívětivé.

Obecné rady

Ušetřit můžete například na benzínu, jelikož v Itálii je jedním z nejdražších v Evropě. Doporučujeme proto natankovat plnou nádrž před vjezdem do země (například v Rakousku). Ušetřit můžete i cestou mimo Brennerský průsmyk, po vedlejší silnici. Chystáte-li se na cestu trajektem, znovu domlouvejte lístky v co největším předstihu.

Pro více informací o cestovním pojištění na jednom místě, přejděte na https://ergo.cz/.