Caorle pláž

Dovolená v Českém ráji

Pokud jste ještě nenavštívili Český ráj, pak je čas to napravit, neboť se jedná o jednu z nejkrásnějších lokalit našeho území. Český ráj se nachází asi 50 km severovýchodně od Prahy. Snoubí se zde nezměrná rozmanitost malebné přírody s bohatým historickým vyžitím. Můžete navštívit hrady, zámky a lidovou architekturu nebo si užívat krásného prostředí s mnoha turistickými trasami.

Místní krajina je mimořádně členitá, všude kolem jsou charakteristická skalní města, rostlinné a živočišné společenstva. Již za tehdejší republiky byl zdejší kraj l vyhlášen jako chráněná oblast v roce 1955.

Český ráj patří mezi turisticky velice atraktivní místa, turisté zde mohou obdivovat mohutné a štíhlé pískovcové věže, které jsou charakteristické pro Český ráj. Kromě obdivování krás zdejší přírody a památek, je třeba myslet také na ubytování v Českém ráji, které by mělo odpovídat vašim požadavkům.

Ubytování dle vašich požadavků

Vyhledejte si z databáze všechny možnosti ubytování v Českém ráji a okolí. Nechte si poradit, jak si vybrat hotel, podle vašich kritérií. Zkuste si rezervovat hotel co nejdříve, abyste si mohli vybrat přesně to, co požadujete. Nemusí se jednat pouze o hotel, ale také o penzion, chatu nebo chalupu. Stačí zadat město nebo obci, polouy, typ ubytování a cenu, kterou jste ochotni zaplatit a v databázi snadno najdete užší výběr, ze kterého jistě zvolíte to pravé. Z pohodlí domova se vybírá mnohem lépe, než potom řešit ubytování na poslední chvíli na místě.

Budete se zde cítit jako v ráji

V Českém ráji se nachází mnoho zajímavých kulturních památek. V tomto regionu jsou znatelné stopy po nejstarším pravěkém osídlení. Jistě vás zaujme oblast Klokočských skal, které se nachází na Turnovsku nebo věhlasné Prachovské skály, které leží na Jičínsku. Při svém putování po Českém ráji byste rozhodně neměli opomenout navštívit hrad Kost, Valdštein, Trosky nebo Sychrov. Nádherný a nezapomenutelný je také pohádkový hrad a zámek Staré Hrady, které se nachází u Jičína.