Caorle pláž

Jak se správně pojistit na zimní dovolenou?

Když vrcholky českých hor před nedávnem zasypal sníh, srdce milovníků zimních sportů zaplesalo. Začali jednat, připravili svou výbavu a nyní již netrpělivě čekají na příchod zimy. Ti chytřejší neotálejí a a chystejí se do zahraničí do některých z alpských středisek. Nechtějí nechat nic náhodě, v ČR opět hrozí, že si místo sněhu budou „užívat“ bláto. Je jedno, jestli vyrazíte za bílými dálnicemi do Itálie, Rakouska či Francie. Na cestu si přibalte řádné pojištění. Vyberte si správně, je nutné posoudit několik kritérií!

Bez modré karty nikdy!

Od nějaké „chytré hlavy“ jste slyšeli, že po evropských zemích stačí cestovat s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny. Je to lež! Kartička garantuje pouze ošetření v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Sami si platíte třeba převoz do nemocnice aj. Cesta s modrou by se tedy mohla hodně prodražit. Nezapoměňte si vyřídit pojištění on-line.

Cena není vše

Lidé většinou kupují pojistku na základě ceny, ovšem nehledí na podmínky. Nechybujte stejně jako oni. Zaměřte se na podmínky pojištění do zahraničí a na výši pojistných limitů. Čím vyšší limity jsou, tím lépe pro vás, jedná se o maximální částku, kterou za vás pojišťovna uhradí. Co se týče podmínek, pojistka se musí vztahovat na všechny aktivity, kterým se budete oddávat. Přečtěte si seznam rizikových sportů. Některé pojišťovny definují i zdánlivě nevinné sáňkování jako rizikové, je třeba se připojistit. Vyplatí se vám, když si sjednáte ještě úrazové pojištění. Zjistěte si, do jaké nadmořské výšky pojistka platí. Obvykle je to do 3 000 m. n. m., budete-li se pohybovat výše, musíte mít připojištění.

Internetová jistota

Cenově výhodnější je koupit si cestovní pojištění on-line. Rychle provedete srovnání jednotlivých nabídek a navíc se těšte na ceny od 7 Kč na den, vybrané pojišťovny nabízí při online sjednání až 50% slevy. A ještě rada na závěr – na cestě mějte vždy po ruce kontakt na asistenční službu. Když se dostanete do problémů, kontaktujte ji co nejdříve.