Caorle pláž

Nechte si kompenzovat špatné zážitky z dovolené

Co má většina lidí spojeno s cestovní pojistkou? Samozřejmě to, že nám může zaplatit všechny léčebné výlohy, které mohou plynout z běžného ošetření, ale i zranění. Ano, takto může vypadat cestovní pojištění do zahraničí ve svém samotném základu. Málokdo ale ví, že toho umí i mnohem více. I když hledáme nejlevnější cestovní pojištění, lze si nechat pojistit i naše zavazadla, nebo odpovědnost. Ani to ale není vše, protože bychom neměli zapomínat také na kompenzace špatných zážitků, které plynou z dovolené.

Zpoždění nepotěší nikoho

Plánujete vyrazit na svou dovolenou letadlem? Pokud ano, může se stát, že se tento typ dopravy opozdí. U různých nízkonákladových společností to dokonce nemusí být nic ojedinělého. Zvláště do méně vyspělých zemí, jako je Rumunsko. I když sjednáváte nejlevnější cestovní pojištění online, je dobré na to pamatovat. Pokud totiž dojde ke zpoždění letu o určitou dobu, vy získáte finanční kompenzaci. Kolik to může být a k jakému časovému termínu se bude částka vztahovat, to už rozhoduje konkrétní pojišťovna. Myslete na to, až budete cestovní pojištění online sjednávat.

Pojistit ale nemusíte nutně jenom let jako takový. Pokud budeme konkrétní, je možné pojistit proti zpoždění i vaše zavazadla. I to dnes pojišťovny nabídnou. A co udělat pro sjednání, využijte srovnání cestovního pojištění, které je dostupné webu porovnej24.cz. Právě zde danou ochranu jednoduše a rychle zřídíte.

Nevyšlo vám počasí? Nezoufejte

I na toto riziko můžete myslet ještě před tím, než na svou dovolenou odjedete. Samozřejmě nyní nemluvíme o tom, že sjednáváme cestovní pojištění na hory, ale spíše o tom, že jedete k moři. Pokud se totiž počasí v cílové destinaci nevydaří, lze pojišťovnu také požádat o finanční kompenzaci. Tuto možnost nabízí nejenom cestovní pojištění mimo EU, ale samozřejmě i cestovní pojištěné do EU. I evropské destinace totiž patří mezi oblíbená místa, kam dnes jezdíme na dovolenou.